Szanowni Państwo, w dniach od 20 grudnia 2024 do 6 stycznia 2025 w naszym sklepie trwać będzie przerwa w pracy (przerwa świąteczna i przerwa na inwentaryzację), dlatego w tym okresie nie będziemy mogli zrealizować żadnych zamówień. Wszystkie zakupy dokonane w tym czasie będą wysłane od 7 stycznia 2025 według kolejności złożenia. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl
środa, 1 wrzesień 2021
Choć suszenie pościeli wydaje się niezwykle proste, to jednak w praktyce może nastręczyć sporo kłopotów, zwłaszcza gdy w domu brakuje miejsca lub korzystasz ze zbyt małej suszarki. Dzięki przestrzeganiu prostych zasad podczas suszenia pościeli nie będziesz mieć problemów z zagnieceniami, nieprzyjemnym zapachem czy blaknięciem.
Jeśli tylko masz taką możliwość, świeżo wypraną, wypłukaną, ewentualnie wykrochmaloną pościel susz na świeżym powietrzu, w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Dzięki temu unikniesz zawilgocenia łazienki, a mokra pościel szybciej doschnie i będziesz mogła ją złożyć, a następnie schować do szafy. Pościel najlepiej suszyć na klamerkach, unikając przewieszania przez sznurek. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Jeśli jednak się uda, unikniesz nieestetycznych zagnieceń i ewentualnej konieczności jej późniejszego prasowania. Pościel, zwłaszcza kolorową, staraj się suszyć w cieniu – unikając suszenia w pełnym słońcu, zapobiegniesz jej blaknięciu. Gdy nie ma innej możliwości i pościel musisz suszyć w słońcu, odwrócić ją na drugą stronę. Pamiętaj również o równym rozłożeniu suszonej pościeli i unikaniu nakładania się jej na siebie – dzięki temu na jej powierzchni nie będzie zagnieceń i skrócisz czas jej schnięcia.
Osoby suszące pościel na świeżym powietrzu powinny pamiętać o konieczności jej zdjęcia ze sznurka przed nocą. Gdy podsuszoną już pościel zostawisz na zewnątrz, nad ranem ponownie zwilgotnieje, co może sprzyjać nieprzyjemnym zapachom i zmusić do jej powtórnego prania.
Ada
Zapisz się na newsletter i odbierz KUPON RABATOWY WYSOKOŚCI 5% na zakupy