Szanowni Państwo, w dniach od 20 grudnia 2024 do 6 stycznia 2025 w naszym sklepie trwać będzie przerwa w pracy (przerwa świąteczna i przerwa na inwentaryzację), dlatego w tym okresie nie będziemy mogli zrealizować żadnych zamówień. Wszystkie zakupy dokonane w tym czasie będą wysłane od 7 stycznia 2025 według kolejności złożenia. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl
wtorek, 5 październik 2021
Wytwarzana z włókna łodyg roślinnych z rodzaju juta charakterystyczna tkanina o splocie płóciennym to popularny materiał wykorzystywany do produkcji worków oraz różnorodnych akcesoriów dekoracyjnych. W sprzedaży znaleźć możemy m.in. produkowane z włókna juty dywany, które ze względu na minimalistyczną formę dość często stosowane są w nowoczesnych aranżacjach mieszkalnych.
Dywany wykonane z juty są trwałe i w pełni podlegają biodegradacji, w związku z czym są częstym wyborem osób dbających o środowisko, nastawionych pro ekologicznie. Ich cechą charakterystyczną jest wyraźnie zaznaczony, najczęściej dość gruby splot, co wynika z właściwości jutowych włókien. Niestety naturalny materiał jest wrażliwy na zaplamienie, a jedynym polecanym sposobem jego czyszczenia jest regularne odkurzanie. Gdy na powierzchni jutowego dywanu pojawi się plama, najlepiej od razu spróbować ją usunąć przy pomocy sody oczyszczonej, którą nanosimy na miejsce zaplamienia. Po odczekaniu kilkunastu minut dywan należy delikatnie wytrzepać lub odkurzyć – odkurzamy zgodnie z kierunkiem ułożenia włókien, tak by nie przyczynić się do ich nadmiernego kruszenia (dywany jutowe, zwłaszcza nowe, zawsze trochę się kruszą i jest to naturalne). Jeśli plama nie zniknie, korzystamy z miękkiej ściereczki zwilżonej roztworem wody i octu. Zbyt intensywne szorowanie może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia włókien, dlatego nie należy przesadzać z siłą. Pamiętaj, że dywanów jutowych nie powinno się prać i odkurzać na mokro.
Ada
Zapisz się na newsletter i odbierz KUPON RABATOWY WYSOKOŚCI 5% na zakupy