Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czego nie wolno myć octem?

wtorek, 5 kwiecień 2022

Ocet to ekologiczny zamiennik dla wielu tradycyjnych środków czystości, przede wszystkim dla wybielaczy, odkamieniaczy, płynów do zmiękczania i płukania tkanin. Warto jednak pamiętać, że nie jest to produkt uniwersalny i jego zastosowanie na niektórych materiałach może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jakie materiały boją się octu?

Stosowanie octu do zmywania płytek ceramicznych, łazienkowej armatury i baterii to częsta praktyka. Dzięki dużej kwasowości i zawartości alkoholu ocet spirytusowy jest środkiem o silnych właściwościach dezynfekujących, pomaga również w usuwaniu osadów z kamienia i mydła. Jednak jego zastosowanie na powierzchniach z kamieni naturalnych może oznaczać duże kłopoty. Szczególnie groźne jest użycie octu na powierzchniach marmurowych lub elementach wykonanych z naturalnego trawertynu. Ocet może wgryźć się w kamień i trwale go uszkodzić. Ocet nigdy nie powinien być również stosowany do czyszczenia powierzchni ekranów LED, OLED czy QLED w laptopach, monitorach komputerowych i telewizorach. Odradza się także stosowanie octu do czyszczenia mebli drewnianych, zwłaszcza nielakierowanych. Ocet rozpuszcza naturalne woski i sprawia, że drewniane powierzchnie matowieją i stają się bardziej podatne na uszkodzenia.

Bez obaw możesz stosować ocet jako zamiennik dla wybielacza, zwłaszcza gdy chcesz się pozbyć trudnej plamy z białej bluzki lub koszuli. Pamiętaj jednak, by nigdy nie łączyć sklepowego wybielacza z octem. Po zmieszaniu substancji powstaje toksyczny gaz, który przy dużym stężeniu jest groźny dla zdrowia.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen