Szanowni Państwo, w dniach od 20 grudnia 2024 do 6 stycznia 2025 w naszym sklepie trwać będzie przerwa w pracy (przerwa świąteczna i przerwa na inwentaryzację), dlatego w tym okresie nie będziemy mogli zrealizować żadnych zamówień. Wszystkie zakupy dokonane w tym czasie będą wysłane od 7 stycznia 2025 według kolejności złożenia. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl
wtorek, 5 kwiecień 2022
Ocet to ekologiczny zamiennik dla wielu tradycyjnych środków czystości, przede wszystkim dla wybielaczy, odkamieniaczy, płynów do zmiękczania i płukania tkanin. Warto jednak pamiętać, że nie jest to produkt uniwersalny i jego zastosowanie na niektórych materiałach może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Stosowanie octu do zmywania płytek ceramicznych, łazienkowej armatury i baterii to częsta praktyka. Dzięki dużej kwasowości i zawartości alkoholu ocet spirytusowy jest środkiem o silnych właściwościach dezynfekujących, pomaga również w usuwaniu osadów z kamienia i mydła. Jednak jego zastosowanie na powierzchniach z kamieni naturalnych może oznaczać duże kłopoty. Szczególnie groźne jest użycie octu na powierzchniach marmurowych lub elementach wykonanych z naturalnego trawertynu. Ocet może wgryźć się w kamień i trwale go uszkodzić. Ocet nigdy nie powinien być również stosowany do czyszczenia powierzchni ekranów LED, OLED czy QLED w laptopach, monitorach komputerowych i telewizorach. Odradza się także stosowanie octu do czyszczenia mebli drewnianych, zwłaszcza nielakierowanych. Ocet rozpuszcza naturalne woski i sprawia, że drewniane powierzchnie matowieją i stają się bardziej podatne na uszkodzenia.
Bez obaw możesz stosować ocet jako zamiennik dla wybielacza, zwłaszcza gdy chcesz się pozbyć trudnej plamy z białej bluzki lub koszuli. Pamiętaj jednak, by nigdy nie łączyć sklepowego wybielacza z octem. Po zmieszaniu substancji powstaje toksyczny gaz, który przy dużym stężeniu jest groźny dla zdrowia.
Ada
Zapisz się na newsletter i odbierz KUPON RABATOWY WYSOKOŚCI 5% na zakupy